[bs_row class=”row”][bs_col class=”col-xs-12″]
getimage

 

 

 

 

 

 

[/bs_col][bs_col class=”col-xs-12″]

Telpās, kur kopā uzturas vairāki cilvēki, ļoti bieži gaiss nav svaigs. Iemesls – izelpotais oglekļa dioksīds CO2. Pazeminās pašsajūta, koncentrācijas un darba spējas.

CO2 sensora funkcija – CO2 satura kontrole klašu telpās skolās, birojos un sanāksmju hallēs, pasīvajās un zema enerģijas patēriņa būvēs. CO2 sensoriem ir praktiski neaizstājama  loma telpu gaisa kvalitātes uzturēšanā.
Oglekļa dioksīds ir gāzveida viela bez smaržas un garšas un tās iedarbības sekas cilvēks jūt tikai pēc pašsajūtas pasliktināšanās, koncentrācijas spēju zuduma un darba spēju krituma. CO2, sākot no 2,5 Vol. % koncentrācijas, ir jau cilvēkam toksisks, taču koncentrācijas un darba spēja tiek ietekmēta jau no 0,1 Vol. % (1.000 ppm) oglekļa dioksīda koncentrācijas satura.

1000 ppm CO2 – labas telpas gaisa kvalitātes robežvērtība. Telpās, kur gaisa kvalitāte ir laba, šī robežvērtība netiek pārsniegta. Taču, ievērojot šodienas būvniecības standartus un telpu siltumizolāciju, ar neregulāru vēdināšanu un tikai ik pa brīdim atvērtiem logiem, šis gaisa kvalitātes rādītājs praktiski nav sasniedzams. Bez tam, arī telpu mitruma pakāpe ir palielināta un tas izraisa veselībai ļoti kaitīgās pelējuma sēnītes veidošanos.

E 970 und  E 905 / E 906

 

Praktisks un vienkāršs risinājums – CO2 sensors. Sasniedzot oglekļa dioksīda kristisko robežu, tiek padots impulss uz logu motoriem un logi tiek automātiski atvērti.

Kad gaisa kvalitātes radītāji ir uzlabojušies, logi atkal aizveras.  Tehnoloģiskās CO2 sensora pieslēguma iespējas ir neierobežoti plašas – uzstādīšana ne tikai „gudrajās” mājās, bet praktiski jebkura veida telpās kopā ar jebkuru logu motoru (pat ja tas jau ir uzstādīts sen).